Методичні матеріали

Використання інтерактивних методів із залученням мультимедійних технологій як ефективна мотивація до вивчення французької мови
Форми роботи на уроках французької мови у процесі розвитку творчого потенціалу учнів





Працюємо з ІКТ
francais facile


Конспекти уроків
Мої уроки
УРОК 1
ТЕМА УРОКУ:NOTRE EMPLOI DU TEMPS
МЕТА:
практична- систематизувати знання учнів про освіту у Франції, удосконалювати навички діалогічного мовлення з теми; навчити дітей спілкуватися про улюблені  предмети з вживанням дієслів у теперішньому часі.
освітня- ознайомити учнів з ЛО, поглибити знання учнів про французький коледж та предмети розвивальна- розвивати навички усного мовлення, читання в голос, мислення; самостійної роботи з підручником, використання словників.виховна- виховувати позитивне ставлення до навчання , повагу до країни, мову якої вивчають, формувати силу волі      
ХІД УРОКУ
I ОРГМОМЕНТ
Привітання
Bonjour , mes éleves ! Ravi de vous voir . Comment ça va ?  Tu t ‘appelles comment ?  Tu te sens bien ? Tu est de bonne humeur ? Qui es tu ? En quelle classe es tu ?  Où va tu ? Comment est ton école  Quel est le numéro de ton école ? Comment  Où habites tu ? Quelle apprends tu ?   De quelle  nationalité es tu ?  Quelle date sommes nous aujourdui ? ?  Quelle jour sommes nous aujourdui ? ?  Quelle saison sommes nous ? ?  Quel fait il aujourdui ? -ПОЯСНЕННЯ ТЕМИ УРОКУ І ЗАВДАНЬ
II МОВНА ЗАРЯДКА ЦИФРИ

 ( ГРА назвати слова по темі «ШКОЛА, шкільне приладдя»)

III ФОНЕТИЧНА ЗАРЯДКА
Вірш стр.12

IV АКТИВІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ З ТЕМИ
-гра  E1    j’apprends l’histoire   et moi j’apprends le français
        M   j’aime la biologuie    je déteste  la botanique

V РОЗВИТОК ГРАМАТИЧНИХ НАВИЧОК
L’intérogation, L’impératif négatif
Lire lis ! lisons ! lisez ! ne lis pas ! ne lisons pas
Ecrire dessiner    стор.10

VI РОЗВИТОК НАВИЧОК ДІАЛОГІЧНОГО МОВЛЕННЯ
Впр.8,9,10

VII ОЗНАЙОМЛЕННЯ З новими ЛО.
Стор.6
 VIII РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ
 IX РОЗВИТОК НАВИЧОК ПИСЬМА

Впр.4 стор.9
XV ПІДСУМКОВИЙ ЕТАП
XVI ПОЯСНЕННЯ ДОМ. ЗАВДАННЯ

Записати цифри, слова





Конспект уроку з французької мови у 9 класі на тему: «Готування їжі» (Cuisiner)

Тема: Готування їжі (Cuisiner)
     Мета:
- практична: закріпити ЛО теми та повторити наказовий спосіб дієслів;
- Освітня: ознайомити учнів з назвами кухонного приладя, яке використовується в процесі готування їжі;
- Розвивальна: закріплення навичок усного та письмового перекладу, міжособистісної комунікації
- Виховна: формування доброзичливих стосунків у колективі, позитивного світогляду

Обладнання: підручник, словник, зошит, картки з новими словами
                                                           Хід уроку
Початок уроку
1. Привітання з класом
Pr - Bonjour, chers élèves! Comment ca va?
Cl – Bonjour. Ca va.
Pr – Qui est de servise aujourd’hui?
E – Moi. Je suis de servise. Tous sont presents dans notre groupe.
2. Повідомлення теми та мети уроку
Pr - Aujourd’hui on va systématiser nos connaissances d’imperatif et on va aussi pratiquer la lexique sur les produits. Vous allez apprendre quelles choses on peut utiliser quand o cuisine a la maison.
3. Уведення в іншомовну атмосферу (бесіда у режиміPr – E1, E2, E3…)
Pr – Combien de fois mangez- vous par jour?
-         Y  a- t – il une cantine dans votre ecole?
-         Qu’est- ce que vous mangez pour le petit dejeuner( le dejeuner, le diner)?
-         Aimez- vous les fruits? Nommez-les!
  4. Перевірка домашнього завдання.

Основна частина
1.     Подання тексту для читання
А) підготовчий етап ( запис невідомих ЛО у словник з дошки)
Pr – Maintenant on va lire le texte. C’est la recette . Mais premierement on va ecrire les mots nouveaux dans les vocabularies.

Faites fonder –  нагріти                      
Casser – розбивати
Separer – відокремти
Melanger – змішати
Ajouter – додати
Ferme – загуслий, твердий
Incorporer – додати, включити
Lisse – гладкий, рівний
Obtenir – отримати
Prechauffer – підігріти
Verser – наливати
Un couteau – ніж
Cuit – варений, смажений
Reussit - успіх

Б) етап читання та перекладу
В) перевірка розуміння змісту ( впр. 2 с. 77 усно).
Учні по ланцюжку читають, перекладають твердження, а потім погоджуються з правильними та виправляють помилкові.
2.     Практика усного мовлення (монологи).
А)( впр.5 с. 78) – учні по черзі читають запитання, перекладають та відповідають на них. (На одне запитання можуть відповідати декілька учнів.)_
Б) (впр. 6 с. 79) – учні називають свою улюблену страву, її компоненти та пояснюють, чому саме вона їм подобається. (E1,E2, E3…)
3. Діалогічне мовлення (впр. 7 с.79)
Використовуючи запитання вправи, учні складають та інсценізують діалоги.( E1 – E2)
4.     Письмо.
А) ( впр. 8 с. 79).
Учні письмово перетворюють речення за зразком вправи, ставлячи їх у наказовому способі у 2 особі множини. Потім зачитують вголос.
Б) (впр.9 с. 79) – учні перетворюють речення вправи 8, ставлячи їх у наказовому способі 2 особи однини.

Заключна частина
Pr – Votre devoir est: ecrire la recette de la plate preferee
C ’est tout pour aujourd’hui. Vos notes sont...  Au revoir. Merci pour votre travail !
Використання інтелект-карт на уроці






Комментариев нет:

Отправить комментарий